Ενημέρωση- Συζήτηση με τους γονείς

Η σχέση με τους εφήβους και η καλή αλληλεπίδραση μαζί τους απασχολεί γονείς και εκπαιδευτικούς.

Το σχολείο  μετά από επιθυμία και των γονέων των μαθητών μας, απευθύνθηκε στο ΚΕΝΤΡΟ ΠΡΟΛΗΨΗΣ ΤΩΝ ΕΞΑΡΤΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΠΡΟΑΓΩΓΗΣ ΤΗΣ ΨΥΧΟΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΥΓΕΙΑΣ από το οποίο  ζήτησε να διαθέσει  ένα επιστημονικό στέλεχος προκειμένου να συντονίσει δύο συναντήσεις – συζητήσεις με γονείς των μαθητών μας με θέμα: «Ψυχολογική υποστήριξη εφήβων» και « Σχέσεις γονέων εφήβων».

Πραγματοποιήθηκαν δύο ενημερώσεις – συζητήσεις στο χώρο του σχολείου:

Η 1η ενημέρωση με θέμα: «Σχέσεις γονέων – εφήβων» πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 20 Μαρτίου και ώρα 18:00 .

Η 2η ενημέρωση με θέμα: «Ψυχολογία εφήβων – διαχείριση συγκρούσεων» πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 27 Μαρτίου και ώρα 18:00.

Ευχαριστούμε πολύ τον ψυχολόγο κ. Βλαδίμηρο Λεωνίδη επιστημονικό στέλεχος του  ΚΕΝΤΡΟΥ ΠΡΟΛΗΨΗΣ ΤΩΝ ΕΞΑΡΤΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΠΡΟΑΓΩΓΗΣ ΤΗΣ ΨΥΧΟΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΥΓΕΙΑΣ που ενημέρωσε τους γονείς των μαθητών μας και συζήτησε μαζί τους θέματα που μας απασχολούν όλους!

Επίσης ευχαριστούμε το ΚΕΝΤΡΟ ΠΡΟΛΗΨΗΣ ΤΩΝ ΕΞΑΡΤΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΠΡΟΑΓΩΓΗΣ ΤΗΣ ΨΥΧΟΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΥΓΕΙΑΣ για την άμεση ανταπόκριση στο αίτημά μας!